вгору
12.05.2025
НБУ пропонує оновити Правила формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів (далі – Правила) та викласти їх в новій редакції.
Метою є осучаснення та приведення Правил до єдиних засад використання структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів суб’єктами платіжних операцій.
Це підвищить зручність розрахунків з використанням кредитових та миттєвих кредитових переказів, удосконалить та уніфікує способи передачі, приймання та оброблення реквізитів для ініціювання платіжної операції усіма суб’єктами, які їх здійснюють.
Регулятор пропонує:
1. Оновити загальні вимоги до формування, передачі та оброблення структури даних і графічного зображення QR-коду для здійснення кредитових та миттєвих кредитових переказів у частині:
2. Оновити елементи даних структури QR-коду та прикладів QR-кодів у частині:
3. Упровадити нову версію формату QR-коду 003, що дасть змогу отримувачу зазначати, зокрема, який тип переказу йому потрібен згідно з його потребами (“кредитовий переказ”, “миттєвий кредитовий переказ”, “миттєвий кредитовий переказ або кредитовий переказ”), а також встановити заборону на редагування визначених реквізитів платіжної інструкції.
Відповідні норми містить проєкт постанови “Про затвердження Правил формування, передачі та обробки структури даних і графічного зображення QR-коду для обміну реквізитами кредитових та миттєвих кредитових переказів” (далі – проєкт Постанови), що пропонується для публічного обговорення.
Зауваження та пропозиції до проєкту Постанови приймаються згідно з формою надання зауважень та пропозицій до 30.05.2025 р. включно.
Довідково
Чинна редакція Правил формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів затверджена постановою Правління НБУ від 28.05.2020 р. № 68 (зі змінами).
Про це повідомлено на сайті регулятора.