вгору

Оновлена форма Об’єднаного розрахунку з ПДФО та ЄСВ відповідно до наказу № 113: коли подавати вперше?

Податківці роз’яснили: за який період податкові агенти та платники ЄСВ вперше подають Розрахунок за оновленою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 02.03.2023 р. № 113?

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 Податкового кодексу України особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов’язані подавати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Наказом Мінфіну від 02.03.2023 р. № 113 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4» (далі – Наказ № 113) внесені зміни до форми Розрахунку та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Докладніше про зміни ми повідомляли тут.

Якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну фінансову політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності. Це передбачено п. 46.6 ПКУ.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ № 113 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 05.05.2023 р. (опубліковано в Офіційному віснику України № 44).

Отже, податкові агенти вперше подають Розрахунок за оновленою формою, затвердженою Наказом № 113, починаючи з 01 жовтня 2023 р. за звітний (податковий) період – III квартал 2023 р.

Про це повідомлено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 103.25.

Слідкуйте за оновленнями M.E.Doc.