У продовження теми податкових змін, які діють з 01.01.2025 року, пропонуємо ознайомитись з основними змінами в оподаткуванні ПДВ.
- Змінено методику визначення ціни продажу вживаного транспортного засобу при визначенні бази оподаткування в разі постачання такого транспортного засобу, а саме: для осіб, незареєстрованих як платник податку, ціна продажу вживаного транспортного засобу визначається, виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, за вибором платника: або не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче ринкової вартості такого засобу, розрахованої суб’єктом оціночної діяльності. Зміни внесені Законом від 17.12.2024 №4143-ІХ (далі – Закон № 4143) до п. 189.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
- Пільги з ПДВ щодо фільмів на державній мові. Продовжено до 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів та іноземних фільмів, які дубльовані, озвучені державною мовою. Зміни внесено Законом №4143 до п. 13-2 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
- Пільги з ПДВ щодо постачання та виробництва національних фільмів. Продовжено до 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, податкову пільгу щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання національних фільмів, а також з постачання робіт та послуг з виробництва національних фільмів тощо. Зміни внесені Законом № 4143 до п. 12 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
- Пільги з ПДВ щодо постачання нерезидентом послуг на умовах гіг-контракту. З переліку об’єктів оподаткування ПДВ виключено операції з постачання на митній території України особою-нерезидентом, незареєстрованою як платник ПДВ, послуг на умовах гіг-контракту, укладеного відповідно до статті 17 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Зміни передбачені Законом України від 012.2024 року № 4113-ІХ – статтю 208 ПКУ доповнено пунктом 208.7.
- Скасовано пільгу з літакобудування. Втрачає чинність пільга щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з:
- ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості;
- постачання на митній території України результатів науково-дослідних і дослідницько-конструкторських робіт, які виконуються для потреб літакобудівної промисловості.
Зміни внесені Законом України від 20.12.2016 р. № 1795-VIII до п. 4-1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
- Скасовано пільгу з постачання товарів, виготовлених організаціями громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Втрачає чинність пільга щодо оподаткування за нульовою ставкою ПДВ операцій з постачання товарів, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю і є їх власністю. Зміни передбачені Законом України від 05.12.2019 року № 344-ІХ у п. 8 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
- Скасовано пільгу щодо надання відстрочки сплати ПДВ. Втрачає чинність пільга щодо надання розстрочки сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту обладнання та комплектуючих. Зміни внесені Законом України від 13.01.2024 року № 3553-IХ до п. 65 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
- Скасовано пільгу щодо послуг повітряного транспорту з перевезення. Втрачає чинність пільга щодо оподаткування за ставкою ПДВ у розмірі 7 відсотків операцій з надання послуг повітряного транспорту щодо внутрішнього перевезення пасажирів та багажу. Зміни внесені Законом України від 15.03.2022 року № 2139-IХ до п. 81 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Про це повідомила ДПС України на офіційному сайті.