вгору

Особливості працевлаштування державних службовців під час воєнного стану

Нагадаємо нашим читачам, що особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану визначені ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 року № 2136-IХ.

Разом з тим, порядок вступу на державну службу, призначення на посаду державної служби, а також строкове призначення на посаду у разі заміщення посади державної служби на період відсутності державного службовця, за яким відповідно до цього Закону зберігається посада державної служби, визначено нормами:

Відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону № 2259 у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад.

Роз’яснення розміщено на сайті Управління Держпраці в Івано-Франківській області.