вгору
03.02.2021
Нагадаємо нашим читачам, що платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне або спирт етиловий.
Норми визначені пп. 212.1.15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до абз. першого п. 2 розд. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 14 (далі – Порядок № 14), особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку складають та подають декларацію акцизного податку (далі – Декларація).
Декларація складається, зокрема, із загальної частини, що містить необхідні обов’язкові реквізити платника, шести розділів, що складаються платниками залежно від виду підакцизних товарів, додатків, що містять розрахунки для обчислення суми податку залежно від виду встановлених ставок акцизного податку.
Платником заповнюються лише відповідний розділ та додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції). Якщо платник є одночасно платником акцизного податку за різними видами господарської діяльності згідно зі ст. 212 ПКУ, він подає одну Декларацію з відповідними розділами та додатками до неї.
Платник, визначений пп. 212.1.15 ПКУ, зобов’язаний подавати Декларацію за кожний звітний (податковий) період незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у цьому періоді, чи ні.
Згідно з п. 5 розд. ІV Порядку № 14 платниками, визначеними пп. 212.1.1 та пп. 212.1.15 ПКУ, які здійснюють реалізацію пального заповнюється Розділ В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» Декларації.
Об’єкт оподаткування для зазначених платників акцизного податку виникає у випадку, визначеному у пп. 213.1.12 ПКУ. Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у додатку 1-1 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу» (далі – Додаток 1-1) до Декларації.
При цьому:
Про це нагадали податківці ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Крім того, платники акцизного податку заповнюють також додаток 6 (розділ ІІ) у разі торгівлі пальним в роздріб; додаток 4 – для розшифровки оборотів, що звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою; додаток 11 – заповнюють виробники.
Звертаємо увагу, що граничний строк подання декларації акцизного податку (ідентифікатор форми J/F 0209507) за січень 2021 р. – 22.02.2021 року. Про граничні строки подання податкової звітності у лютому 2021 року дивіться у Податковому календарі.