вгору
18.09.2018
Відповідно до п. 94.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.
Про це нагадали податківці ГУ ДФС у Тернопільській області.
Пунктом 94.2 ПКУ визначені обставини, за яких може бути застосовано арешт майна, а саме:
Зауважимо!
За наявності однієї з обставин, визначених у п. 94.2 ПКУ, контролюючий орган може прийняти рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилає:
Крім того, ч. 2 п. 94.6 ПКУ встановлено, що арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду на підставі звернення контролюючого органу.
Слід зазначити, що арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у п. 94.5 ПКУ (п. 94.3 ПКУ).
Пунктом 94.5 ПКУ визначено, що арешт майна може бути повним або умовним.
Повним арештом майна визнається заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження або користування його майном. У цьому випадку ризик, пов'язаний із втратою функціональних чи споживчих якостей такого майна, покладається на орган, який прийняв рішення про таку заборону.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
До відома!
Наказом Мінфіну від 14.07.2017 № 632 затверджено Порядок застосування адміністративного арешту майна платника податків.