вгору

Перший податковий період для єдинників

Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду. Норми встановлені п. 294.3 ПКУ.

Для зареєстрованих в установленому порядку ФОПів, які до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для групи 1 або 2, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку (п. 294.4 ПКУ).

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 к. дн. з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для групи 3, а також групи 4 (фізособи), перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася держреєстрація.

Для СГ, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов’язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування (п. 294.5 ПКУ).

У разі держреєстрації припинення юросіб та держреєстрації припинення підприємницької діяльності ФОПів, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від держреєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ПКУ).

До відома! У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до ДПС заяву щодо зміни податкової адреси. Це визначено п. 294.7 ПКУ.

Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.