вгору

Почали експлуатацію паливного генератора: чи подавати ф. № 20-ОПП?

Нагадуємо, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Це передбачено п. 63.3 Податкового кодексу України.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Під час надання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування, відповідно до норм розд. VIII Порядку № 1588.

Отже, якщо юрособа перебуває на обліку у ДПС за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням приміщення (власного або орендованого), про яке вже подавалося повідомлення за ф. 20-ОПП, застосовується принцип укрупнення інформації про об’єкт оподаткування.

Тобто, суб’єкту господарювання повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подачі повідомлення за ф. 20-ОПП про газовий котел та/або паливний генератор, які експлуатуються за адресами розташування власних або орендованих приміщень юрособи, стосовно яких подавалося повідомлення за ф. 20-ОПП, не потрібно.

Про це повідомили фахівці ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Зауважимо, що ф. 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312004) зручно подавати у програмі M.E.Doc. Для зручності користувачів у програмі розроблено та підключено до полів форми Довідник господарських одиниць. При коректному заповненні реквізитів щодо обраного об'єкта поля таблиці заповнюються автоматично.

Про заповнення розділу 3 ф. № 20-ОПП у разі закриття об’єкта оподаткування читайте у Блозі бухгалтера, Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.