вгору

Податковий борг: роз'яснення від податківців на актуальні питання

Податківці ДПС у Львівській області провели аналіз запитань, з якими найчастіше зверталися платники податків щодо сплати платежів, повернення/перекидки надміру або помилково сплачених коштів та інших питань, пов’язаних із заборгованістю їх перед бюджетом та надали роз’яснення на актуальні запитання.  

Наводимо деякі з питань висвітлених ДПС. 

Як погасити заборгованість перед бюджетом? 

У меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надано доступ до власних особових рахунків із сплати податків. При зверненні до зазначеного меню Електронного кабінету  відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по відкритих інтегрованих картках платника. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, що сертифікований у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих ключів. 

Як боржнику зняти обтяження, накладене на його майно?  

Перед погашенням боргу платнику слід уточнити реквізити для сплати, при заповненні реквізиту  ”Призначення платежу” платіжної інструкції для погашення податкового боргу (заборгованості з єдиного внеску) слід зазначати код виду сплати 140, після фактичного зарахування коштів у інтегровану картку платника податків повідомити про погашення боргу контролюючий податкового орган усно або письмово. 

Як коректно подати заяву для отримання довідки про відсутність заборгованості?  

Слід враховувати такі норми Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733: 

  • заява має бути подана на адресу контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу, за основним місцем обліку платника; 
  • заява обов'язково має містити посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи; 
  • заява обов'язково має містити найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого буде подано довідку. 

Користувачі M.E.Doc можуть сформувати виписку про стан розрахунків з бюджетом в розділі Довідки державних органів.