вгору

Порядок оплати лікарняних планують суттєво змінити

Мінсоцполітики розмістило для обговорення на своєму сайті проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України.

Зокрема, цим проєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Планують, зокрема:

1) змінити кількість днів перебування на лікарняному, які оплачує роботодавець.

Так, оплата перших 10 днів (зараз – 5 днів) тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюватиметься за рахунок коштів роботодавця;

2) змінити розмір лікарняних. А саме, планують, щоб допомога по тимчасовій непрацездатності виплачувалась застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  1. 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;
  2. 60% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;
  3. 70% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;
  4. 80% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;
  5. 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років;
  6. 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та особам, на яких поширюється чинність Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань; донорам, які мають право на пільгу, передбачену ст. 20 Закону України ,,Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”; особам, реабілітованим відповідно до Закону України ,,Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років”, із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу;

3) усунути правову колізію щодо оплати тимчасової непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. Докладно про це ми писали у нашому матеріалі.

Планується, що цей Закон набере чинності з 1 серпня 2021 року, крім окремих норм, які наберуть чинності з 1 січня 2022 року.