вгору
07.04.2022
НБУ послабив та уточнив низку обмежень на операції в іноземній валюті. Зокрема:
До таких товарів належать: бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.
З огляду на потребу підтримки банків в умовах воєнного стану НБУ із 24.02.2022 р. дозволив їм здійснювати валютний нагляд у спрощеному вигляді – без проведення додаткового аналізу документів (інформації) про валютні операції клієнтів, джерела походження коштів, що використовуються для їх проведення, та інших відповідних заходів.
Спрощені вимоги до валютного нагляду з 04.04.2022 р. застосовуються лише до низки операцій. Серед них: операції резидентів та нерезидентів для проведення мобілізаційних та інших заходів, визначених законами України, що регулюють відносини у сферах забезпечення нацбезпеки та оборони, операції резидентів із виконання зобов’язань, які забезпечені державною гарантією, операції МФО тощо. Спрощений валютний нагляд також залишається для операцій, сума яких не перевищує 400 тис. грн;
Зокрема, таким юридичним особам дозволено продавати безготівкову інвалюту (крім російських та білоруських рублів), сплачувати банку комісії та інші платежі за надання банківських та інших фінансових послуг.
Крім того, таким особам дозволено здійснювати ряд виплат, пов’язаних зі страхуванням, зокрема страхові виплати шляхом оплати закладам охорони здоров’я вартості наданої допомоги, а також виплати страхового відшкодування шкоди життю, здоров’ю, майну потерпілих за договорами «автоцивілки» (із деякими обмеженнями);
Наведені вище зміни та низка інших змін унесені постановою Правління НБУ "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" від 04.04.2022 р. № 68, яка є чинною з 04.04.2022 р.
Про це інформує НБУ.