вгору

Постачальником порушена послідовність присвоєння номерів ПН: чи є відповідальність?

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом України (далі – ПКУ) термін. 

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, одним з яких є порядковий номер податкової накладної (п. 201.1 ПКУ). 

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), порядковий номер податкової накладної містить лише цифрові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складається з двох частин: 

  • у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер; 
  • у другій частині (після знака дробу) проставляється код, що передбачає складання ПН оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції, або код, що передбачає здійснення операцій з постачання товарів, базою оподаткування для яких встановлено максимальні роздрібні ціни. 

У першій частині порядкового номера ПН зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду. 

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку. 

Не допускається складання платником ПДВ за однією датою ПН з однаковим порядковим номером. 

Порядковий номер податкової накладної не може починатись на «0». 

Отже, порушення послідовності присвоєння номерів податкових накладних протягом певного періоду (доби) не є порушенням Порядку № 1307 

Якщо платник ПДВ протягом однієї доби склав дві або більше ПН з однаковим номером, друга та наступні податкові накладні з таким номером не можуть бути зареєстровані в ЄРПН. 

Про це інформує ГУ ДПС у м. Києві. 

Про нові строки реєстрації ПН/РК в ЄРПН та штрафи за їх порушення читайте у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.