вгору

Працюєте з ФОПами – не забудьте отримати копію про їх держреєстрацію

22.05.2020

Держава: звітність та податки

Під час нарахування (виплати) фізособі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця. Дані норми встановлені п. 177.8 Податкового кодексу України.

Якщо юридична особа укладала договір з фізичною особою – громадянином, при цьому не отримала відповідні документи, що підтверджують її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, то при виплаті доходу така юридична особа зобов’язана утримати ПДФО та подати до контролюючих органів податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Фізична особа - підприємець, в свою чергу, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний календарний рік, в якій також відображає суму доходу отриманого від податкового агента.

Про це повідомило ГУ ДПС у Чернівецькій області на офіційному сайті.

Нагадуємо нашим користувачам, що у програмі M.E.Doc форма № 1ДФ (J (F)0500105)  знаходиться у розділі «Реєстр бланків» – «Державна фіскальна служба» – «Інше».

Про порядок заповнення та подання форми №1ДФ та що зазначати у формі №1ДФ при виплаті доходу ФОП, а також про нюанси виплати доходу ФОП – єдиннику дізнайтесь з Блогу бухгалтераІнформеру програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.