вгору

Прийнято євроінтеграційний Закон про захист прав споживачів

Верховна Рада України 10 червня 2023 р. прийняла євроінтеграційний Закон України про захист прав споживачів (законопроект № 6134 від 05.10.2021 р.). Зазначений законодавчий акт спрямований на наближення національного законодавства про захист прав споживачів до законодавства Європейського Союзу та гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та практиками ЄС. Про прийняття за основу цього законопроекту ми повідомляли тут.

За інформацією, розміщеною на сайті ВРУ, прийнятий Закон України дозволить:

  • імплементувати у вітчизняне законодавче поле директиви та регламенти ЄС у сфері захисту споживачів;
  • поширити дію Закону на сферу харчової продукції в частині економічних прав споживача;
  • визначити права та обов’язки споживачів в електронній торгівлі;
  • передбачити запровадження Єдиного державного вебпорталу для споживачів у сфері електронної комерції;
  • визначити перелік інформації про продукцію та суб’єкта господарювання, яку він повинен надавати при здійсненні електронної торгівлі та відповідальність за відсутність такої інформації, крім того, відповідальність суб’єкта господарювання, що надає послуги торговельного електронного майданчику (маркетплейса) для розміщення товарів для продажу інших суб’єктів господарювання.

Також Держпродспоживслужбі надано право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайтів (частини вебсайту, програмного забезпечення) суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику та порушують законодавство про захист прав споживачів тощо.

https://lh6.googleusercontent.com/tza32PdQzhew372VpGDXEDRjbjK5USz7V_lKN_oX1qQcZZMSeiaow0kPxOz6SeDdPLAmPUNv9lgfZjWwN3x8cr_fyX_cMX0uIXThM5BA6dorTy2u5fgLNrSrCg0qAS_z5xuD9kO8jQVw9cCQTsCkmbo З дня набрання чинності цим Законом втратить чинність Закон України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII.