вгору

Принцип «4-7» в оподаткуванні ПДФО для «карантинних» зарплат: зареєстровано новий законопроєкт

Верховною Радою України зареєстровано новий законопроєкт № 3302 «Про внесення змін до розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України щодо встановлення принципу «4-7» на період карантину для працюючого населення» (далі – Законопроєкт).

Пропонується  встановити тимчасове звільнення від оподаткування ПДФО доходів у вигляді зарплати, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту), у сумі 4 000 грн., якщо місячна зарплата не перевищує 7 000 грн. (застосувати принцип «4-7).

Як зазначено у пояснювальній записці до цього Законопроєкту, при застосуванні такого принципу (неоподаткування перших 4 тис. грн при зарплаті до 7 тис. грн) працююча особа отримає на «руки» додаткові кошти у розмірі до 720 грн. на місяць. Це може частково або повністю компенсувати витрати домогосподарств на закупівлю масок, перчаток, фармакологічних препаратів тощо у період пандемії. Отже, даний Законопроєкт покликаний  захистити доходи бідного працюючого населення та їх родин у період розповсюдження коронавірусу.

У разі прийняття, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Про гнучкий режим роботи та надомну працю під час карантину – читайте у Блозі бухгалтера, Іноформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.