вгору

Продати нерухомість можна буде тільки із земельною ділянкою: прийнято Закон

ВРУ прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано" (законопроєкт від 15.03.2021 р. № 5248).

Так, Законом встановлено обов’язковість одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду), який на ній розташовано, а також зворотній порядок одночасного переходу прав на нерухоме майно у випадку переходу прав на земельну ділянку, на якій розташовано вказане нерухоме майно (житловий будинок, будівля або споруда).

Законом уніфіковано вказані правила для переходу прав власності та всіх видів користування земельною ділянкою у випадку переходу права власності або права користування земельною ділянкою (сервітут, суперфіцій, емфітевзис (сільськогосподарські будівлі), постійне користування тощо) у разі набуття права власності на розташовані на такій земельній ділянці об’єкти нерухомого майна (житловий будинок, будівлю або споруду).

Одночасно Законом доповнено ст. 120 Земельного кодексу України новою ч. 14, відповідно до якої: предметом правочину, який передбачає перехід права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду або окрему частку у праві спільної власності на такий об’єкт, об’єкт незавершеного будівництва), який розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), що перебуває у власності відчужувача (попереднього власника) об’єкта нерухомого майна, повинна бути також така земельна ділянка (або окрема частка у праві спільної власності на неї). Істотною умовою такого правочину є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку (частку у праві спільної власності на неї) від відчужувача до набувача такого об’єкту нерухомого майна (окремої частки у праві власності на неї).

Відповідні зміни також внесено до ст. 377 Цивільного кодексу України, ст. 7 Закону України «Про оренду землі» з метою конкретизувати норми та безспірність правового регулювання. Також внесено зміни до ряду інших законів.

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім норми щодо прийняття КМУ нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Закон прийнято з необхідними техніко-юридичними правками. Остаточного тексту прийнятого закону ще не опубліковано.