вгору

Реформа системи соціального страхування від Уряду

Мінсоцполітики готує до другого читання законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю” від 14.11.2024 р. № 12209 (далі - законопроєкт). Про це зазначено на Урядовому порталі. 

Реформа має на меті створити сучасну систему підтримки, яка надасть людині, що зіткнулась із травмою чи хворобою, як фінансову допомогу, так і можливості для відновлення та повернення до самостійного життя. 

Нагадуємо, що законопроект був ухвалений у першому читанні. За результатами залишено без змін: 

  • Статус інвалідності для всіх груп інвалідності залишаються 

Для всіх осіб, які мають інвалідність, а також потерпілих від нещасного випадку зберігаються всі виплати на весь період встановленої інвалідності або ступеня втрати працездатності потерпілим 

Якщо у людини інвалідність або ступінь втрати працездатності потерпілим встановлені безстроково, всі виплати за нею зберігаються довічно, потреби проходити будь-яку переоцінку немає

Щодо змін, які планується реалізувати. 

  • Максимальний розмір щомісячної страхової виплати (у разі нещасного випадку на виробництві) збільшиться до 5-ти мінімальних заробітних плат (40000 грн).  
  • Лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців, адже важкі травми чи захворюваннях можуть потребувати більшого часу для лікування та відновлення людини. 
  • Для людей з частковою працездатністю знімаються обмеження в три місяці у виплатах допомоги по безробіттю. Іноді пошук роботи, яка влаштовує людину, може зайняти більший час. Планується збільшити час, протягом якого держава фінансово підтримуватиме людину. 

Щодо суттєвого посилення підтримки ветеранів. 

Реформа змінює підхід до підтримки ветеранів, забезпечуючи їм допомогу на всіх етапах: під час лікування, після його завершення та у процесі пошуку роботи. 

страхові виплати, ветеран, соціальне страхування

У разі повної втрати працездатності ветеран отримуватиме щомісячну виплату у розмірі 100% грошового забезпечення. 

Якщо ветеран може працювати, але його дохід зменшився, держава компенсуватиме різницю між попереднім і нинішнім доходом. 

Щодо пошуку роботи. 

Ветерани, які шукають роботу разом із Службою зайнятості, отримуватимуть не менше 50% грошового забезпечення на період пошуку. 

Що це змінює? 

Забезпечується безперервна підтримка: від лікування до повної адаптації. 

Створюється механізм компенсації доходів для тих, хто частково або повністю втратив спроможність працювати. 

Ветерани, які шукають роботу, більше не залишаться без фінансової допомоги.