вгору

Рентна плата за спецвикористання води, що входить до складу напоїв

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів. Це передбачено пп. 255.11.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

За відсутності вимірювальних приладів обсяг фактично використаної води визначається водокористувачем за технологічними даними. Це може бути тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо.

 У разі відсутності вимірювальних приладів, якщо можливість їх встановлення існує, рентна плата сплачується у двократному розмірі. При цьому визначення обсягу води, яка входить виключно до складу напоїв, нормами ПКУ не передбачено.

Готова продукція – це продукція, процес перероблення якої завершено. Це визначено Національним класифікатором України Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457.

Отже, при розрахунку рентної плати за спецвикористання води обсяг фактично використаної води, яка входить до складу напоїв (у т. ч. безалкогольних, алкогольних, пива тощо), обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку. Такий первинний облік здійснюється згідно з показаннями вимірювальних приладів, а у разі відсутності вимірювальних приладів – за технологічними даними (тривалість роботи агрегатів, обсяг виробленої продукції чи наданих послуг, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб за одиницю часу тощо) відповідно до затверджених технічних умов, технологічних регламентів та рецептур на конкретні види продукції.

Про це інформує ГУ ДПС у Дніпропетровській області.