вгору

Роботодавець сплатив за навчання працівника одним платежем за весь період: що у додатку 4ДФ?

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки для податкового кварталу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок), з розбивкою по місяцях звітного кварталу, до контролюючого органу за основним місцем обліку. Це визначено пп. «б» п. 176.2 ПКУ. 

Такий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізособі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається. 

Порядок заповнення та подання податковими агентами Розрахунку затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок). 

Відповідно до п. 4 розд.IV Порядку в додатоку 4ДФ до Розрахунку: 

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний період місяць) дохід, який нарахований фізособі відповідно до ознаки доходу, наведеній у розд. 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» (додаток 2 до Порядку); 

При нарахуванні доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. 

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок зарплати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та військового збору (у періоді його справляння); 

  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. 

Зарплата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який зарплату було нараховано. Наприклад, у додатку 4ДФ до Розрахунку за січень відображається зарплата, нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні). 

Отже, в додатку 4ДФ до Розрахунку сума, сплачена за навчання працівника, відображається однією сумою за звітний місяць, в якому проведено нарахування. 

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 103.25. 

Приклад заповнення додатка 4ДФ у М.Е.Doc (рис. 1). 

Рис. 1 

Також читайте на цю тему матеріал Підвищення кваліфікації працівника: що з ПДФО?