вгору

Самостійна сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу: що у призначенні платежу платіжної інструкції?

У разі самостійного погашення платниками податків заборгованості, заповнення реквізитів «Призначення платежу» платіжних інструкцій здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 22.03.2023 р. № 148 (далі – Порядок № 148).  

Обов’язковим реквізитом платіжної інструкції є реквізит «Призначення платежу». Під час його заповнення для платника у разі сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетний / небюджетний / єдиний / депозитний рахунок передбачено поля встановленого формату (п. 1 розд. II Порядку № 148): 

  • «Код виду сплати»;  
  • «Додаткова інформація запису»;  
  • «Номер рахунку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);  
  • «Сума податку» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);  
  • «Інформація про податкове повідомлення (рішення)» (у разі сплати на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС);  
  • «Тип» (у разі сплати за оренду держмайна).  

Під час сплати податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави на бюджетні / небюджетні / єдиний / депозитний рахунки платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у п. 1 розд. II Порядку № 148, такі поля: 

  • «Код виду сплати»;  
  • «Додаткова інформація запису».  

У полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до цього Порядку. 

Наприклад:  

Код виду сплати: 140  

Додаткова інформація: сплата податкового боргу по податку на прибуток  

У полі «Додаткова інформація запису» платник заповнює інформацію щодо переказу коштів у довільній формі. Суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність на підставі ліцензії та/або спеціального дозволу, зазначають інформацію щодо звітного (податкового) періоду, за який сплачуються податкові зобов’язання, та дозвільного документа (вид дозвільного документа, номер, дата).  

Сплата податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави платником на бюджетні /небюджетні /єдиний /депозитний рахунки оформлюються за кожним напрямом перерахування та кожним кодом виду сплати окремою платіжною інструкцією.  

Якщо платником при сплаті податків, зборів, платежів та єдиного внеску, що адмініструються ДПС, на бюджетні/ небюджетні рахунки у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції не зазначено або зазначено код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до цього Порядку, вважається, що платник сплатив грошове зобов’язання / єдиний внесок за кодом виду сплати 101.  

Отже, при самостійній сплаті коштів платниками у рахунок погашення податкового боргу з податків, зборів, платежів до бюджету та заборгованості з єдиного внеску у платіжній інструкції потрібно зазначати код сплати «140».  

Про це інформують податківці ГУ ДПС в Івано-Франківській області. 

Також читайте матеріал На що звернути увагу при заповненні платіжки, щоб не виник борг?