вгору

Що необхідно для отримання ліцензії на право зберігання пального?

З урахуванням внесених змін до Податкового кодексу України оптова та роздрібна торгівля пальним та зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Зазначимо, що всі суб’єкти господарювання отримують ліцензії на зберігання пального на кожне місце зберігання.

Видають такі ліцензії уповноважені КМУ органи виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального.

Термін дії ліцензії становить 5 років. Річна плата на право зберігання пального становить 780 грн.

Важливо! Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів (державного та місцевого бюджету);
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Для отримання ліцензії суб’єкту господарювання необхідно подати заяву, додавши до неї документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. А також:

  • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташований об’єкт зберігання пального, чинні на дату подання заяви;
  • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;
  • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

До відома! ДФСУ поки не розробила бланк електронної заяви щодо отримання ліцензій на право здійснення виробництва, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним. Також не визначено формат надання заяви до органу, що буде видавати ліцензії.

У заяві також зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (зокрема, зберігання пального).

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право зберігання пального.

Таке роз’яснення було надано на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 115.05.

Докладніше про анулювання реєстрації платника акцизного податку, який реалізує пальне, а також про СЕАРПСЕ, читайте у Блозі бухгалтера.

В програмі M.E.Doc впроваджено модуль «M.E.Doc. Акциз та ТТН», який розроблений для роботи із системою електронного адміністрування реалізації пального (СЕА РП) та з товарно-транспортними накладними.