вгору

Скорочення та округлення показників податкової накладної

Відповідно до п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), усі графи ПН, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Водночас п. 16 Порядку № 1307 передбачено, що графа 7 – ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ – заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Отже, графа 7 ПН повинна містити цифрове значення, що має не більше двох знаків після коми. Але в окремих випадках, якщо ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду, у графі 7 ПН може зазначатися числове значення і з більшою кількістю знаків після коми.

Таким чином, вартісні показники ПН повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

Порядком № 1307 не визначено обмежень щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники (зазначаються у графі 6 ПН). Також не встановлені правила округлення як вартісних так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для вірного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної та рядків I – IX розділу А податкової накладної.

Зверніть увагу! Розрахунок вартісного показника, якщо внаслідок добутку показників граф 6 та 7 ПН отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається вірним, якщо при скороченні кількості знаків до другого знаку після коми це округлення не призводить до збільшення такого знаку на «1» (одиницю).

Про це повідомило ГУ ДФС у Чернівецькі області.

Аналогічну відповідь розміщено в Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 101.16.

Нагадуємо нашим користувачам, що незабаром зміниться форма податкової накладної. Наразі ідентифікатор форми у М.E.Doc J(F)1201009.

Додатково читайте у Блозі бухгалтера:

Як створити та зареєструвати ПН в ЄРПН?

Якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, то маєте право на податковий кредит – Верховний Суд.