вгору

Сплата ПДФО відокремленим підрозділом: нове роз’яснення ДФС

01.04.2019

Держава: звітність та податки

Зарплата

ДФС України листом від 27.03.2019 р. № 10278/7/99-99-13-04-04-17 надала роз’яснення щодо сплати ПДФО юридичною особою до місцевих бюджетів за місцезнаходженням відокремленого підрозділу, не уповноваженого нараховувати та перераховувати цей податок за працівників таких підрозділів.

Нагадаємо, що поняття «відокремлений підрозділ» для розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) вживається у значенні, визначеному ст. 64 Господарського кодексу України (далі – ГКУ). Це передбачено пп.14.1.30 ПКУ.

Податківці стверджують, що для цілей оподаткування ПДФО відокремлені підрозділи визначаються з урахуванням норм ст. 64 ГКУ незалежно від того, включені/ не включені такі підрозділи юрособою до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Сплата ПДФО до бюджету здійснюється за нормами Бюджетного кодексу, отже податок перераховується податковим агентом - юрособою (її філією, відокремленим підрозділом тощо) до відповідного бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням).

Так само, відповідно до пп. 168.4.3 ПКУ суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Якщо ж відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати та сплачувати ПДФО, обов’язки податкового агента виконує юрособа. І ПДФО за працівників відокремленого підрозділу сплачується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу. При цьому юридична особа зобов’язана стати на облік за неосновним місцем обліку в органах ДФС за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Як за відокремлений підрозділ подавати форму № 1ДФ – читайте у Блозі бухгалтера.

До відома наших користувачів! Подавати звіти 1ДФ, 1ПВ, ЄСВ та інші до контролюючих органів зручно через програму M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава). Для автоматичного заповнення цих звітів на підставі зарплатних даних використовуйте рішення M.E.Doc.Зарплата.