вгору

Суміщення двох професій: за якою посадою проходити медогляд?

Нагадуємо, що суміщення – це виконання працівником на тому самому підприємстві водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткових функцій за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи в робочий час без зміни його тривалості. 

Проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медоглядів осіб віком до 21 року визначає Порядок, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 р. № 246. 

Згідно з чинним законодавством роботодавець організовує проведення лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників з метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медогляду, і подає ці дані відповідному територіальному органу Держпраці. 

Посадові особи територіального органу Держпраці за участю представника первинної профспілки або уповноваженої працівниками особи підприємства визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. 

При визначенні категорій працівників, якщо на робочих місцях, на яких працівник виконує роботи як за основною професією (посадою), так і за суміщенням, підтверджені шкідливі та (або) важкі умови праці та (або) роботи, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд, то дані професії (посади) заносяться в Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам. 

У такому випадку працівнику необхідно проводити медичний огляд за двома професіями (посадами). 

Про це інформує Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. 

Також нагадуємо, що воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медоглядів працівників. На об’єктах, де здійснюється виробнича діяльність, медогляди працівників є обов’язковими.