вгору

Терміни видачі готівкових коштів під звіт та відповідальність

Нагадаємо нашим читачам, що готівка під звіт видається суб’єктами господарювання підзвітним особам:

1) на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини на строк не більше 10 робочих днів;

2) на закупівлю брухту чорних металів і брухту кольорових металів – на строк не більше 30 робочих днів від дня видачі готівки під звіт;

3) на всі інші виробничі (господарські) потреби – на строк не більше 2 робочих днів, включаючи день отримання готівки під звіт.

Підзвітна особа має право продовжити строк використання виданих під звіт коштів, якщо готівка одночасно видана як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції в населення та заготівлі вторинної сировини, у тому числі брухту чорних металів і брухту кольорових металів). Строк використання такої готівки продовжується до завершення строку відрядження.

Видача підзвітній особі готівки під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми.

Це передбачено п. 19 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 року № 148

Також зазначимо, що з 23.06.2019 відповідальність за порушення касової дисципліни, встановлена Указом Президента від 12.06.1995 р. № 436, у тому числі і за порушення термінів видачі готівкових коштів під звіт, була скасована. Водночас залишилась адміністративна відповідальність. За зазначене порушення може бути накладено штраф на посадових осіб у розмірі від 136 до 255 грн., а якщо порушення скоєне повторно протягом року – від 170 до 340 грн. (ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім того, сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернута у встановлений строк, вважається доходом і оподатковується ПДФО за правилами, визначеними п. 170.9 Податкового кодексу України, та військовим збором.

Про те, скільки готівкових коштів підприємство може видати працівнику для придбання ТМЦ, читайте у  у Блозі бухгалтера та Інформері програми M.E.Doc. Також приєднуйтесь до нас на Telegram-каналі.