вгору
30.07.2024
Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 08 години до 20 години. Про це зазначено у пп. 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування (далі - ПН/РК), на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.
Реєстрація ПН/РК, поданих для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у день, на який припадає граничний строк реєстрації ПН/РК, та направлення квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації таких ПН/РК здійснюються не пізніше наступного операційного дня з дня подання для реєстрації таких ПН в ЄРПН.
Реєстрація ПН, поданих для реєстрації в ЄРПН, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України окремих видів товарів, до яких відповідно до ст. 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-ХІІ застосовано режим експортного забезпечення у разі його запровадження Кабміном, та направлення квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації таких ПН/РК здійснюються протягом трьох операційних днів з дня подання для реєстрації таких ПН в ЄРПН.
Якщо протягом, визначеного у пп. 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, строку не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН/РК, така ПН вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Підтвердженням продавцю про прийняття його ПН/РК до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом строків, зазначених ПКУ.
Про це нагадали податківці ДПС у Дніпропетровській області.