вгору

У разі неподання або допущення помилки у об'єднаній звітності ПФУ може відмовити у наданні лікарняних та інших соцгарантій

Триває звітна кампанія щодо подання Податкового розрахунку за І квартал 2024 року, яка завершиться 10 травня 2024 р. 

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4.   

Дані до Реєстру застрахованих осіб, який формує та веде Пенсійний фонд України, вносяться в т. ч. на підставі відомостей про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано, і з якої сплачено страхові внески, що надходять до ПФУ від ДПСУ в порядку міжвідомчого обміну. 

Використання інформації з Державного реєстру визначено ст. 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.20210 р. № 2464. 

Інформація з Реєстру застрахованих осіб використовується не тільки для призначення пенсійних виплат а й для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.  

Також від актуальності та повноти інформації в Реєстрі застрахованих осіб залежить створиться електронний листок непрацездатності чи ні.  

Відсутність Податкового розрахунку за звітний квартал після закінчення терміну подання такого звіту може бути причиною відмови громадянам щодо отримання державних послуг та соціальних гарантій. 

Про це повідомили фахівці ГУ ПФУ в Чернівецькій області.