вгору

В ІПН покупця не зазначено першим символом «0» у податковій накладній: чи можна позбавити права на податковий кредит?

ДФС в індивідуальній податковій консультації від 21.08.2018 р. № 3638/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомила, що при здійсненні операції з постачання товарів/послуг платник податку – постачальник повинен скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідну податкову накладну, яка для покупця товарів/послуг є підставою для віднесення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту.

При цьому, якщо у податковій накладній при заповненні поля «ІПН отримувача (покупця)» постачальником не зазначено нуль (що є першим символом (цифрою) у ІПН покупця), та така податкова накладна зареєстрована у ЄРПН, ця помилка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, зокрема, покупця товарів/послуг, та не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною відповідно до абзацу одинадцятого п. 201.10 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

До того ж податківці зауважили, при реєстрації в ЄРПН податкових накладних /розрахунків коригування, складених на покупця – платника ПДВ, здійснюється звіряння даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ та присвоєння їм ІПН. Інакше відповідна реєстрація в ЄРПН податкових накладних/коригування неможлива.

Звертаємо увагу, що дане роз’яснення є індивідуальним. Щоб уникнути непорозумінь з органами ДФС радимо звернутися в податкові органи за особистим роз’ясненням.

До відома!

Податковий кредит – це сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобовязання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розд. V ПКУ (пп. 14.1.181 ПКУ).

На думку Верховного Суду, якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН, то є право на податковий кредит.

Додатково дізнайтесь, як виправити помилку в даті податкової накладної та як скласти розрахунок коригування до податкової накладної правильно з Блогу бухгалтера.