вгору

Відповідальність за неподання довідки про зведені дані за добу щодо обсягів обігу та залишків пального

Нагадаємо нашим користувачам, що дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв’язку у формі електронних документів, яка затверджується Мінфіном. Це передбачено абз. 30 пп. 230.1.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані:

  • витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі;
  • рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі.

А для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами, визначеними абз. 1 пп. 230.1.2 ПКУ, - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Зазначимо, що формат даних та структура ЄДР витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, затверджено наказом Мінфіну від 27.11.2018 р. № 944 (далі – Наказ № 944).

Про наповнення Реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників читайте тут.

Реєстр складається із записів з посиланням на електронні документи, які подаються, зокрема, у формі довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (абз. 3 п. 1 розд. ІІ Наказу № 944).

Зокрема, п. 128-1.3 ПКУ передбачено, що незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 грн. за кожний неподаний електронний документ.

Фінансові санкції за неподання електронних документів з акцизних складів, на яких розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб.м., починають застосовуватися з 1 квітня 2020 року (абз. 3 п. 25 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні полорження» ПКУ).

Таку думку висловили фахівці ДПС у Чернігівській області.

Про форми електронних документів для наповнення ЄДР та про відповідальність за невстановлення витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників, читайте у Блозі бухгалтера та у розділі Інформер програми M.E.Doc.

Долучайтесь до нашого Telegram-каналу.