вгору

Відповідальність за працевлаштування іноземних громадян без дозволу

Нагадаємо нашим читачам, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів. Про це читайте тут і тут. 

Як виключення, іноземці за гіг-контрактами можуть працювати без дозволу на працевлаштування під час воєнного стану. 

Робота іноземця без оформлення дозволу на працевлаштування буде порушенням закону і спричинить адміністративну та/або фінансову відповідальність. 

Так, у разі застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця з юридичної особи або фізичної особи-підприємця: 

  • на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, стягується штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з 01.01.2024 року сума штрафу – 142000 грн); 
  • на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з 01.01.2024 року сума штрафу – 71000 грн). 

На посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців за допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн - 17000 грн). 

Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн 34000 грн). 

Про це повідомило Південно-Східне міжрегіональне управління Держпраці.