вгору

Дозвіл на застосування праці іноземців: у якій формі?

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України видається в паперовій формі.

Зразок бланка дозволу на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства в Україні та його технічний опис (бланк дозволу є паперовим аркушем форматом А5)  затверджено постановою КМУ від 24.01.2023 р. № 68. При прийняття цієї постанови ми повідомляли тут.

10.02.2023 р. набрала чинності постанова КМУ від 13.01.2023 р. № 111 “Деякі питання реалізації Закону України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг”, якою затверджено перелік публічних послуг, результати надання яких оформлюються виключно в паперовій формі. Цим Переліком встановлено, що результат публічної послуги “Видача, продовження дії,  внесення змін, скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства” оформлюється саме в такій формі.

Також наголошуємо, що зазначеною постановою затверджено й Перелік публічних послуг, що надаються на підставі заяви (звернення, запиту), поданої виключно в паперовій формі. До цього переліку теж належить публічна послуга “Видача, продовження дії,  внесення змін, скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства”.

Нагадаємо, що законодавство про зайнятість населення визначає, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволів, що видаються територіальними органами Державної служби зайнятості.

Про це повідомив Державний центр зайнятості.

Про те, що іноземці за гіг-контрактами можуть працювати без дозволу на працевлаштування під час ВС, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.