вгору
10.07.2019
Запровадити електронний документообіг (ЕДО) можна як на підприємстві, так і між контрагентами. ЕДО є одним з інструментів автоматизації бізнес-процесів, який дозволить суттєво зекономити час і кошти суб’єкту господарювання.
У матеріалі ми переконаємо Вас, що саме зараз – час для впровадження ЕДО в рамках В2В (англ. business to business) – електронного документообігу між контрагентами.
ЕДО – оптимізатор бізнес-процесів компанії
На сьогодні перед кожним підприємством постає задача оптимізації як внутрішніх, так і зовнішніх бізнес-процесів своєї роботи. Одним із варіантів такої оптимізації є впровадження ЕДО, що дозволить суттєво зекономити не тільки грошові, інтелектуальні, а й часові ресурси.
До того ж, уже зараз електронна взаємодія з контрагентами підтримується:
- законодавством;
Про це свідчить низка нормативних актів, які приймаються державою для розвитку електронної взаємодії, наприклад останній – наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 « Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (стосується запровадження e-ТТН).
- технологіями – це підтверджує розвиток продуктових рішень для ЕДО (М.E.Doc, СОТА, ПТАХ), що останнім часом наповнюють ринок.
Переваги від впровадження ЕДО
Запроваджуючи будь-які нововведення, слід врахувати:
1) за який час будуть відшкодовані витрати.
Це означає, скільки часу буде потрібно для покриття витрат на проект. Отже, кожна компанія чи суб’єкт господарювання повинен для себе вирішити, що йому буде вигідніше і наскільки.
2) чого більше у впровадженні нововведення: переваг чи недоліків. Почнемо рахувати переваги від впровадження ЕДО.
По-перше, це значна економія грошових та матеріальних ресурсів.
Зберігання електронних документів не потребує окремого приміщення (а, отже, і коштів на його придбання чи оренду); зменшення витрат на витратні матеріали (папір, конверти тощо), доставку, копіювальну техніку. Так, при архівному зберіганні документів в електронному вигляді економиться 80% ресурсів.
По-друге, економія людських та часових ресурсів. Процес узгодження електронних документів займає декілька хвилин часу, тоді як у паперовому вигляді ці документи іноді узгоджуються місяцями. І не потрібно наймати окремий персонал. За вас все зроблять засоби електронного зв’язку. До того ж, власному персоналу можна доручити більш кваліфіковану працю.
В цілому, ЕДО дозволяє зекономити 60% сукупного часу документообігу підприємства. Наочно – у Таблиці 1.
Таблиця 1
Процес |
Час, що витрачається, при паперовому документообігу, год. |
Час, що витрачається при ЕДО (з урахуванням часу на прийняття рішення), год. |
Ефективність ЕДО з точки зору часу* |
Доставка вхідної документації персоналу |
5 |
0,05 |
100 |
Доставка вхідної документації кінцевому споживачу |
15 |
4 |
3,75 |
Ознайомлення з документом |
20 |
1,5 |
13,33 |
Узгодження вихідної документації |
17 |
8 |
2,125 |
*Показує, у скільки раз час на ЕДО менший від паперового документообігу.
По-третє, зростання продуктивності праці персоналу. Оскільки рутинну, некваліфіковану роботу щодо обробки документів (а вона, зазвичай, займає від 30 до 60% часу) за вас виконує машина.
Спеціалістами було проведено дослідження, згідно з яким при запровадженні ЕДО продуктивність праці персоналу зростає до 25%.
І найголовніше, ЕДО дозволяє оптимізувати бізнес-процеси:
1) документи зберігаються в електронному вигляді, в уніфікованому форматі та вчасно передаються в архів;
Важливо! Документ неможливо втратити, завжди є резервна копія в електронному вигляді. Можна надати доступ до неї у підрозділах компанії, і для цього не потрібно виїжджати на місце.
2) швидка обробка інформації, її прозорість;
3) високий рівень інформаційної безпеки;
4) вчасна актуалізація даних та її передача;
5) гнучкість у роботі з людськими ресурсами;
6) підвищення оперативності прийняття управлінських рішень.
ЕДО для партнерів
Впровадження ЕДО позитивно впливає і на контрагентів (партнерів), тобто тих, з ким ви безпосередньо стикаєтесь у бізнесі. А саме:
У розробці М.E.Doc є цікаве рішення для забезпечення Ваших партнерів можливістю перегляду та підписання електронних документів, навіть без використання будь-якого програмного забезпечення. Зацікавились? Чекайте на наші подальші публікації.
Що у перспективі?
І на завершення зазначимо, що за даними ESPRIT (European Strategic Program on Research in Information Technology – програми ЄС, спрямованої на прискорення і розширення досліджень з використання інформаційних технологій), близько 80% е-комерції належить моделі В2В.
Як зазначають експерти, український ринок електронного бізнесу та комерції є перспективним. Зокрема, йдеться про таку модель В2В як інформаційна та торговельна взаємодія між компаніями через Інтернет.
Продовжує поглиблюватися міжнародний поділ праці. Тепер підприємства не тільки купують в один одного продукцію, а й спільно працюють над її створенням. Тому е-комерція моделі В2В наразі має особливе значення, формує довготривалі партнерські відносини між підприємствами у рамках різних проектів.
Якщо ми Вас переконали запровадити ЕДО, телефонуйте за номером: (044) 206 72 25 або пишіть на e-mail: [email protected].