вгору

ВРУ підтримала скасування воєнних пільг: законопроект № 8401

ВРУ 30.06.2023 р. було прийнято проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (законопроект від 31.01.2023 № 8401).

Про проект цього закону ми писали раніше тут.

За повідомленням Я. Железняка на своїй сторінці в Телеграм-каналі, редакція законопроекту до другого читання передбачає:

  • з 01 серпня 2023 р. скасовується 2% єдиний податок.

Але законопроект врегульовує перехід з 2% ЄП:

  • платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;
  • новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%;
  • автоматичне відновлення прав і обов’язків платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;
  • надати платникам, які в 2023 р. перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно в 2023 р. на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р.

Законопроектом з 01 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

Повертається з 01 жовтня відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Водночас передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Крім того, законопроектом також передбачено:

  • «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) не враховувати під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;
  • зберегти право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій);
  • надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Майже всі норми вступають в силу з 01 серпня (окрім деяких виключень).

Коли прийнятий текст закону буде опубліковано – розглянемо зміни більш докладно. Слідкуйте за нашими публікаціями!