вгору

Пільги скасують, штрафи повертають з 01.07.2023 р.: Законопроект № 8401 прийнято з доопрацюванням

Верховна Рада України 29 травня 2023р. прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 31.01.2023 р. № 8401 (далі – Законопроект). Про оприлюднення цього Законопроекту ми повідомляли тут.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо припинення не пізніше 01 липня 2023 р. дії:

  • зупинення проведення документальних перевірок;
  • особливостей застосування спрощеної системи оподаткування у вигляді єдиного податку у розмірі 2%;
  • можливості для фізосіб-підприємців – платників єдиного податку 1 та 2 груп не сплачувати єдиний податок;
  • зупинення перебігу строків, зокрема:

подання податкової звітності;

проведення перевірок;

отримання податкової інформації контролюючими органами;

проведення процедури адміністративного оскарження;

надання індивідуальних податкових консультацій;

  • норм щодо незастосування відповідальності (штрафних санкцій) за порушення вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.

Також Законопроектом передбачено:

  • скасування/не нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені, нарахованих згідно з податковим повідомленням-рішенням, за умови сплати платником податків суми податкового зобов’язання (основного платежу), нарахованого за результатами документальних перевірок, які були відновлені або розпочаті з 01 липня 2023 р. та завершені до дня припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем отримання податкового повідомлення-рішення. При цьому сума сплаченого податкового зобов’язання не підлягає оскарженню;
  • врегулювання питання оподаткування податком на прибуток підприємств «перехідних» операцій з відвантаження (надання) товарів (робіт, послуг), які було розпочато в період сплати єдиного податку та завершено в період сплати податку на прибуток підприємств, з метою усунення подвійного оподаткування таких операцій цими податками;
  • поновлення заборони на роботу ПРРО в режимі офлайн без виданого діапазону фіскальних номерів;
  • зміну визначення дати віднесення до податкового кредиту сум ПДВ по операціях з постачання послуг нерезидентом на митній території України (замість дати складення податкової накладної за такими операціями, дата подання/сплати за податковою декларацією з ПДВ за якою нараховано податкові зобов’язання за такими операціями).

Про це повідомлено на офіційному вебпорталі парламенту України.

Наразі Законопроект № 8401 готується до другого читання.

Більше корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.