вгору

Зайво складена податкова накладна заблокована: чи необхідно надати пояснення та копії документів?

ГУ ДФС у Тернопільській області нагадало, що у разі зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної відсутні первинні документи щодо постачання товарів/послуг. Для прийняття контролюючим органом рішення щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платник податків може подати лише письмові пояснення щодо зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування.

До відома! Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (далі – Порядок), визначено право, а не обов’язок платника податків надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Отже, податківці, посилаючись на норми Порядку та п. 44.1 Податкового кодексу України щодо заборони формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених, зокрема, первинними документами, роблять висновок: платник ПДВ може не надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію в ЄРПН зайво (помилково) складених податкової накладної/розрахунку коригування.

Аналогічну відповідь розміщено у Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 101.17.

Увага! Помилково складена податкова накладна не підлягає відображенню у декларації з ПДВ. Розрахунок коригування, який може бути виписаний до такої накладної, підлягає реєстрації в ЄРПН, але до декларації з ПДВ також не включається («ЗІР», категорія 101.23).