вгору

Записи у трудовій книжці чорнилами різного кольору - проект ВРУ

У ВРУ зареєстровано законопроект “Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" щодо уточнення деяких питань призначення пенсії, пов’язаних із веденням трудової книжки” від 12.12.2023 р. №10331 (далі - законопроект). 

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення». 

Так, передбачається встановити: 

  • усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання відповідного наказу (розпорядження) та виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою. 

Важливо! Занесення у трудову книжку відомостей про зарахування на роботу та року зарахування або звільнення та року припинення відповідної трудової діяльності чорнилами різного кольору, не може бути підставою для відмови органами Пенсійного фонду України у зарахуванні періоду роботи до стажу роботи, що враховується при призначенні пенсії, та позбавлення особи права на соціальний захист у вигляді пенсійного забезпечення. 

Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.