вгору

Затверджено новий перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих – Мінреінтеграції

Нагадуємо, 06.12.2022 р. Уряд прийняв постанову № 1364, якою визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. 

Відповідний перелік затверджується наказом Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Наказом Мінреінтеграції "Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" від 22.12.2022 р. № 309 затверджено перелік, на основі якого, зокрема,  внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати (далі – Перелік № 309). Перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується.

Території, які зазначаються у переліку, поділяються на території, які окуповані рф, і території, на яких ведуться (велися) бойові дії. Своєю чергою території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій.

Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24.02.2022 р. й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.

Отже, до нового переліку  увійшли території Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей і м. Києва.

Додатково повідомляємо, що право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

1) можливих бойових дій; 

2) активних бойових дій; 

3) окуповані рф, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф та вважаються такими, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованими рф.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша територія відсутня у цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.

Зверніть увагу! Затверджений перелік застосовуватиметься, зокрема, для організації виплат ВПО, проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.

Про це інформує Мінреінтеграції.

Нагадуємо, що податківці повідомляли про спецправила та спрощення для платників, які зареєстровані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф. Але скористатися ними можна буде лише після набрання чинності Переліком № 309, з дня його офіційного опублікування. Наразі Перелік № 309 не є офіційно опублікованим.

З дня набрання чинності наказом та Переліком № 309 втратить чинність наказ Мінреінтеграції «Про затвердження Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 10 грудня 2022 року» від 25.04.2022 р. № 75 (зі змінами).