вгору

Зберігання пального для генераторів: що зі штрафами?

Сьогодні наша країна, крім бойових дій, переживає також блекаути. Однак наші громадяни непереможні та знайшли вихід з цієї ситуації і масово закуповують генератори. При цьому виникло таке питання: оскільки генератори працюють на пальному (бензин, дизель), то як зберігати таке пальне та чи є якісь пільги в законодавстві?

Як ми вже повідомляли, суб’єкт господарювання не має права зберігати пальне для власних потреб без наявності ліцензії у період воєнного стану.

У разі зберігання пального без наявності ліцензії до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 500000 грн.

При цьому є виключення, але їх не так багато.

Так, ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

  • підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  • підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  • суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Крім того, суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, місцях роздрібної торгівлі пальним або місцях оптової торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Також ліцензію на зберігання пального не отримують суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів.

Водночас Д.Гетманцев на своїй сторінці в Телеграм-каналі повідомив про те, що жодного штрафу за зберігання пального без ліцензії на суб’єктів господарювання (крім, звичайно, АЗС, НПЗ та оптовиків) у період зими накладено не буде.

Відповідні зміни будуть внесені до законодавства незабаром. Перевірок не буде ані до, ані після змін.

Зберігання пального несуб’єктами господарювання не тягне відповідальності і зараз (до змін).