вгору

Жінка матиме право визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами: Закон прийнято

13.07.2023 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у звязку з вагітністю та пологами» (законопроект від 04.05.2023 р. № 9271). 

Своїм рішенням парламент надав можливість вагітній жінці на власний розсуд та з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. 

Закон встановлює, що дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з визначеного нею дня). Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів або 140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів. 

Таким чином, українська жінка, вагітність якої протікає без ускладнень, може працювати та професійно розвиватися до дня пологів та отримати більше часу для відновлення після народження немовля. 

Наразі Закон готується на підпис та набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Нагадаємо, що на сьогодні тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами становить 126 днів (зафіксовано 70 календарних днів відпустки до пологів та 56 днів після). У разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів тривалість відповідної відпустки становить 140 днів (70 днів надається до пологів та 70 після). Жінки не мають можливості змінити дату початку відпустки у звязку з вагітністю та пологами, навіть якщо вони почуваються добре та бажають продовжувати працювати. 

Про це повідомлено на сайті ВРУ.