вгору

Зміни до форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

Мінфін 04.04.2023 р. оприлюднив проект власного наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 вересня 2015 року № 841» (далі – проект наказу).

Проект наказу підготовлено з метою приведення наказу Мінфіну від 28.092015 року № 841 у відповідність до норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 року № 2888-ІХ (далі – Закон № 2888).

Нагадаємо нашим читачам, що у зв’язку з прийняттям Закону № 2888 внесено зміни до п. 170.9 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Зокрема, пп. 170.9.4 ПКУ передбачено використання звіту про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, який складається та подається у строки, визначені пп. 170.9.3 ПКУ, платником податку (у паперовій або електронній формі за формою, встановленою Мінфіном, у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до пп. 170.9.1 ПКУ, з метою розрахунку суми податку;

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Крім того, законодавчими змінами передбачено, що у разі якщо під час відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував платіжні інструменти, включаючи корпоративні (бізнесові) платіжні інструменти або особисті платіжні інструменти, чи їх реквізити для проведення розрахунків у безготівковій формі та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат та за відсутності оподатковуваного доходу, звіт про використання коштів / електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, не складається і не подається.

Проектом наказу передбачено затвердження оновленої форми Звіту та Порядку його складання. Зокрема, запропоновано удосконалити чинну форму Звіту в частині розширення можливостей використання різних видів підпису (підписання власноруч або з використанням електронного цифрового підпису) у частині приведення термінології форми Звіту у відповідність до Закону України «Про платіжні послуги» шляхом заміни слів «платіжні доручення» словами «платіжні інструкції», оптимізувати кількість підписів, необхідних для забезпечення підтвердження фінансово-господарської операції відповідальними особами.