вгору

Зміни до касової роботи та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг: оновлений проект НБУ

Національний банк України пропонує для повторного громадського обговорення зміни до організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні.  

Нагадаємо, що у березні цього року Національний банк запропонував посилити прозорість операцій з переказу коштів готівкою. У зв’язку з цим готівкові кошти, переказані громадянами на користь ФОП/юридичних осіб, повинні будуть обов’язково зараховуватися надавачами платіжних послуг на рахунки останніх (за номером IBAN) у безготівковій формі. 

Докладніше про це ми писали тут. 

Водночас такі зміни не стосуються громадян, вони як раніше зможуть обирати зручний для них вид переказу та розрахунку за послуги чи товари ФОПів і інших юридичних осіб – готівкою чи безготівково. 

Крім того, зокрема, передбачається: 

  • зменшити терміни проведення Національним банком досліджень сумнівних банкнот та монет; 
  • додати вимогу щодо обов’язкової наявності документа, що підтверджує факт розвантаження платіжного пристрою, для подальшого здавання готівки до підрозділів банку та долучення до касових документів дня банку. 

Такі норми містить оновлений проект постанови Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні». Зокрема, він враховує низку пропозицій учасників фінансового ринку, наданих за результатами першого обговорення в березні 2024 року.