вгору

Змінився орендодавець: чи треба орендарю подавати форму № 20-ОПП з оновленою інформацією?

Нагадаємо нашим читачам, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття.

Це передбачено вимогами Порядку обліку платників податків, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588).

У повідомленні № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Згідно з п. 8.5 розд. VIII Порядку № 1588 у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.

Зміною відомостей про об’єкт оподаткування вважається: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування.

Отже, якщо суб’єкт господарювання (орендар) у зв’язку із зміною власника (орендодавця) нерухомого майна (приміщення), яке вже орендується і використовується в господарській діяльності, укладає новий договір, а про таке приміщення орендар вже повідомив контролюючий орган як про об’єкт оподаткування, то повторно повідомляти про цей об’єкт за формою № 20-ОПП не потрібно. Якщо згідно з новим договором стосовно цього об’єкта оподаткування відбулись зміни, то повідомлення № 20-ОПП подається до контролюючого органу.

Розяснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 116.11).

Зазначимо, що в програмі M.E.Doc зручно подавати форму № 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312004).