вгору

Звітність рієлтерів та відповідальність

Нагадаємо нашим читачам, що пп. 170.1.6 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, вставленою Мінфіном.

Форму Інформації суб’єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням  послуг з оренди нерухомості (рієлтерів), про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) (ідентифікатор форми J/F 0500602) затверджено наказом Мінфіну від 13.05.2017 р. № 497.

Відповідно до пп. 49.18.2 ПКУ податковий  розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації, відповідно до ст.119-1 ПКУ, рієлтер несе відповідальність.

Згідно з п. 119-1.2 ПКУ порушення суб’єктом господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтером), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн за кожне таке порушення.

При повторному аналогічному порушенні протягом року – 1360 грн за кожне таке порушення.

Про це повідомило ГУ ДПС в Одеській області.

Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.