вгору

Першу звітну кампанію з CRS завершено – ДПС

Відповідно до п. 2 наказу Мінфіну від 25.09.2023 р. № 516 «Про затвердження Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки», перший звіт про підзвітні рахунки за звітний період, що розпочинається 1 липня 2023 року та завершується 31 грудня 2023 року, повинен бути поданий підзвітними фінансовими установами (ПФУ) до контролюючого органу в строк до 1 липня 2024 року. 

Так, станом на 1 липня 2024 року ДПС було отримано звіти про підзвітні рахунки від 1652 ПФУ, що складає 91% від усіх зареєстрованих ПФУ. 

Нагадуємо, що відповідно до п. 118-1.1  Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неподання ПФУ звіту про підзвітні рахунки відповідно до вимог ст. 39-3 ПКУ тягне за собою накладення штрафу у 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Сплата такого штрафу не звільняє ПФУ від обов’язку подання звіту про підзвітні рахунки. 

Водночас штраф, встановлений п. 118-1.3 ПКУ за несвоєчасне подання звіту про підзвітні рахунки, у 2024 році не застосовується згідно з п. 53-1.3 розд. 10 підрозд. ХХ ПКУ. 

ДПСУ наголошує, що ті ПФУ, які своєчасно не подали звіти про підзвітні рахунки, все ще мають змогу подати перший звіт без застосування штрафних санкцій. 

Довідково: 

Нагадуємо, Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information або Загальний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Загальний стандарт звітності CRS) – це міжнародний стандарт, що вимагає від країн, які його імплементують, здійснювати збір інформації від фінансових установ про фінансові рахунки власників рахунків та щорічно на автоматичній основі обмінюватись такою інформацією з юрисдикціями-партнерами з обміну в рамках Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS). 

Впровадження CRS в українське законодавство та практику здійснюється за підтримки Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM). 

Про це інформує Пресслужба ДПСУ. 

Нагадуємо, що для зручного подання ПФУ звітності CRS Linkos Group створено два рішення:   

  • СОТА CRS – це хмарний сервіс, який забезпечує створення особистого кабінету для формування, перевірки та подання звітності про підзвітні рахунки.    
  • СОТА АРІ CRS  – рішення, що складається з кабінету користувача та вбудованого REST API для інтеграції з обліковими системами. Встановлюється в інфраструктурі користувача та забезпечує роботу через браузер.  API дозволяє працювати з великими обсягами даних, формувати автоматизовано звіти, оптимізувати процес подачі звітності CRS.    

Дізнайтеся більше про подання звітності з СОТА CRS на нашому сайті