вгору

Створення додаткових форм звітності МСФЗ (формат іXBRL) у M.E.Doc

У попередньому матеріалі ми повідомили наших користувачів про оновлення додаткових форм звітності для подання до НКЦПФР в блоці МСФЗ (формат іXBRL) та навели стислий аналіз нововведень «поточна версія» і «попередня версія» форм звітності. Про це читайте тут. 

У цьому матеріалі наші експерти докладно розкажуть про механізм опрацювання додаткових форм звітності в модулі МСФЗ (формат іXBRL). 

Процес створення додаткових форм звітності в програмному рішенні M.E.Doc стабільно незмінний: 

1) для користувачів з ліцензіями «Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор» чи Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор (повна)» (рис. 1-1, 5-6): 

  • «Файл» – «Створити інформацію аудитора»/контекстне меню «Створити інформацію аудитора»; 
  • вибір потрібного документа та клік на «Створити» в вікні «Створення звіту»; 
  • відкриття документа, наповнення інформацією тієї чи іншої форми звітності; 
  • збереження даних та експорт – «Файл» – «Експорт» – «Експорт в форматі НКЦПФР»/ контекстне меню «Експорт» – «Експорт в форматі НКЦПФР»; 

2) для користувачів, які мають ліцензію на модуль МСФЗ, відмінну «Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор» чи Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор (повна)» (рис. 3-4, 5-6): 

  • «Файл» – «Створити додаткові документи»/контекстне меню «Створити додаткові документи»; 
  • вибір потрібного документа та клік на «Створити» в вікні «Створення звіту»; 
  • відкриття документа, наповнення інформацією тієї чи іншої форми звітності; 
  • збереження даних та експорт – «Файл» – «Експорт» – «Експорт в форматі НКЦПФР»/ контекстне меню «Експорт» – «Експорт в форматі НКЦПФР». 

 

Рис. 1 

 

Рис. 2 

 

Рис. 3 

Рис. 4 

 

 

Рис. 5 

 

Рис. 6 

Акцентуємо увагу користувачів, що кожна з перелічених форм звітності складається у вигляді електронного документа з іменем «Report.xml» відповідно до опису розділів та схем XML файлів, визначеного окремим документом нормативно-технічного характеру, та подається до НКЦПФР. 

Важливо також відмітити, що реалізовані нові додаткові форми звітності не поширюються на банківські установи та страховиків (пункти 7 та 5 відповідно до Рішення НКЦПФР від 27.06.2023 № 713 та Рішення НКЦПФР від 27.06.2023 № 714).