вгору

Олеся Білоусова про діджиталізацію бізнесу: забути про конвейер "тих, хто облизує марки"

Про першу в Україні універсальну платформу ПТАХ, яка дозволяє обмінюватися “первинкою” між підприємствами по всій країні. Про те, який принцип роботи ПТАХ і що потрібно компаніям, щоб перейти на е-документообмін, - розповіла СЕО Олеся Білоусова компанії Linkos Group, до портфелю якої входить M.E.Doc.

Українські компанії в активному пошуку технологічних рішень: керувати бізнесом в декілька кліків - необхідність для виживання в епоху цифрової трансформації. Чому виграють ті, хто відмовляється від паперових документів, і за які новації вас буде боготворити команда?

Про це OBOZREVATEL розпитав Олесю Білоусову - СЕО національної IT-компанії Linkos Group , якій належить 90% ринку бухгалтерського ПЗ і сервісів е-документообміну. Нещодавно розробник презентував першу універсальну платформу ПТАХ, покликану стати цифровою поштою України для обміну “первинкою” між підприємствами по всій країні.

- Що це за платформа і чому виникла потреба її створювати? Хіба в Україні недостатньо електронних сервісів для обміну юридично значущою документацією?

Попри існування таких сервісів, багато українських підприємств досі оплачують роботу штату співробітників, які в режимі конвеєра облизують марки та пакують в конверти тисячі паперових актів, накладних та рахунків для надсилання контрагентам. Напрошується питання: невже в 21 столітті компанії не можуть автоматизувати документообіг і знайти більш достойне застосування спеціалісту з зарплатою 10 тисяч гривень?

Ми вирішили створити не тільки новий сервіс е-документообміну (ЕДО-ред.), а, насамперед, стандарт обміну електронними документами. Він є необхідним для сумісності всіх існуючих сервісів. ПТАХ - це свого роду перший цифровий листоноша, якому вдалося зв’язати між собою не людей, а бізнеси і безліч облікових систем підприємств, які раніше не здатні були відкрито взаємодіяти один з одним.

- Який принцип роботи ПТАХ і що необхідно підприємству, щоб перейти на е-документообмін?

Платформа є відкритою для всіх розробників та користувачів. Підключитися можна за допомогою будь-якого софту, і для е-обміну не потрібно нічого додатково встановлювати чи змінювати.

Уявіть: вам необхідно надіслати рахунки та акти 500 контрагентам. Кожному зателефонувати, попросити прошепотіти електронну адресу уповноваженої особи, зафіксувати без помилки. З ПТАХ ви вирішуєте проблему з гарантованою доставкою в один клік: платформа не пересилає документи на електронну пошту, адже це незручно. Система автоматично інтегрує надіслані дані в облікові системи компаній. Вона ж самостійно ідентифікує кожного контрагента за кодом ЄДРПОУ, “оцифровує” і доставляє ваші документи в зашифрованому завдяки КЕП (кваліфікований електронний підпис - ред.) вигляді безпосередньо в облікову бухгалтерську систему чи програмний продукт підприємства. Бухгалтер буде щасливим: ви автоматизували величезну ділянку операційної роботи та врятували від нерозумної паперової рутини.

- Скільки всього компаній перейшли на ЕДО в Україні?

Сьогодні понад 85 % українського бізнесу користується програмними продуктами та сервісами, яким доступний електронний документообіг. Тільки через платформу ПТАХ обмінюються “первинкою” близько 600 тисяч підприємств. До слова про готовність українців до діджиталізації: за нашими даними, в теперішній час уже близько чотирьох мільйонів користувачів “оцифрували” юридично значущі документи.

- Ви казали, що платформа універсальна та відкрита для всіх розробників. Що це означає?

Це не комерційний проект, він не монетизується. ПТАХ надає всім розробникам єдині умови та стандарти на ринку електронних документів України. По суті, забезпечує інтероперабельність усіх систем (сумісність і взаємодія продуктів - ред.) – задача держави. Запит на стандартизацію ринку ЕДО існує давно, але його реалізація не встигає за трансформацією бізнесу.

Саме тому електронний документообмін в Україні перетворився на дитину, яка пасе задніх із сім’ї, де всі навчаються на відмінно. Наша ІТ-компанія більше 18 років винаходить рішення, формуючи цифрову культуру в Україні, і тому вирішила допомогти в розвитку цієї “дитини”. Ми запросили до співпраці всіх учасників вітчизняного ринку ЕДО і відкрили для них доступ до універсальної платформи.

Доки до цифрової пошти ПТАХ підключені популярні бухгалтерські програми і веб-сервіси для бізнесу M.E.Doc, СОТА, FlyDoc (з 1С) і FREDO. Завдяки ним українці щодня надсилають трохи більше 1 млн. електронних документів і ця цифра безперервно росте.

Джерело: Обозреватель