вгору
15.05.2025
Компанія Linkos Group взяла активну участь у Digital Logistics Forum 2025 — одному з ключових галузевих заходів року, присвяченому диджиталізації транспортної та складської логістики.
На заході виступив із доповіддю комерційний директор Linkos Group — Дмитро Борисов. Експерт представив вітамінну формулу для здорової логістики: ЕДО та е-ТТН як стратегічні рішення для бізнесу, що прагне ефективності, гнучкості та готовності до цифрових викликів.
Протягом виступу Дмитро Борисов акцентував, що сучасна логістика вимагає не просто автоматизації, а системного підходу до цифрового здоров’я бізнесу:
“Електронний документообіг (ЕДО) та електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) — це не тренд, а необхідність, яка дозволяє компаніям зменшити витрати, уникнути бюрократичних затримок і судових ризиків, підвищити прозорість та контроль на кожному етапі логістичного процесу”.
Рішення Linkos Group для роботи з електронними документами — M.E.Doc, COTA, Flydoc, ПТАХ та надавач е-підписів ЦСК “Україна” — комплексна екосистема, яку можна додатково налаштувати під потреби вашого бізнесу. Загальна кількість користувачів ЕДО вже складає 1 млн компаній та ФОП, тільки за 2024 рік було відправлено понад 82 млн документів.
Цифрова екосистема ІТ-рішень від Linkos Group вирішує сьогодні такі проблеми української логістики, як затримки через паперову бюрократію, ризик втрати або помилок у документах, повільне погодження документів, подвоєні витрати на ручне введення, витрати на архівування, друк та доставку паперових копій, відсутність прозорого контролю над якістю роботи персоналу. Продукти для роботи з е-ТТН, створені розробником Linkos Group, зокрема СОТА.ТТН, СОТА Driver та COTA.ТТН.API, дозволяють автоматизувати створення та обробку ТТН на 90% швидше, знизити супровідні витрати на 80%, а також забезпечити повну відстежуваність вантажу в реальному часі.
Сучасні міжнародні компанії активно впроваджують використання ШІ-технологій в бізнес-процесах, в тому числі і логістичні бізнеси. Наразі це актуально і для українських компаній, яку хочуть іти в ногу з часом.
“Але без ЕДО це лише симуляція. Саме електронні документи надають системі юридичну силу, структурують дані, фіксують події із точними параметрами й дозволяють штучному інтелекту прогнозувати затримки, оптимізувати ресурси та реагувати на ризики до того, як вони виникнуть”, — підкреслив Дмитро Борисов.
Електронний документообіг створює міцну основу для впровадження штучного інтелекту в логістичні процеси. Завдяки структурованим даним у стандартизованому форматі ЕДО забезпечує юридично значимі факти для кожної транзакції та повну історію операцій без прогалин. Це дозволяє автоматизувати обробку великих обсягів інформації та відкриває нові можливості для аналітики. Штучний інтелект, працюючи з такими даними, здатен аналізувати патерни в історії поставок, прогнозувати затримки, розраховувати оптимальний час відправлення та навіть попереджати про ризики ще до того, як вони виникнуть.
Діяти потрібно вже зараз, адже впровадження е-ТТН на державному рівні — лише питання часу. Наразі можливо адаптувати ПЗ під свої бізнес-процеси, а також отримати безкоштовну консультацію від Linkos Group — доки не встановлена тарифікація е-ТТН.
Linkos Group — це не лише про технології, а й про підтримку та стабільність. Продукти розробника витримують навантаження від малого до великого бізнесу, дозволяють гнучке підключення до внутрішніх та зовнішніх сервісів, відповідають державним стандартам, гарантують підтримку понад 100 експертів 24/7.
Цифровізація є вже не майбутнім, а сучасністю української логістики. У світі, де швидкість, точність і прозорість є запорукою конкурентоспроможності, рішення від Linkos Group — це цифрові вітаміни, які роблять бізнес здоровішим, сильнішим і розумнішим.