вгору
21.02.2020
Регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, а також відповідальність суб’єктів господарювання, визначено Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 р. № 481-ВР (далі - Закон № 481).
Згідно з ст.15 Закон № 481 суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. Тимчасово до 31 березня 2020 року до суб'єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.
Виключний перелік документів, на підставі яких видається ліцензія на право зберігання пального, визначено ст. 15 Закону № 481.
Ліцензія на право зберігання пального видається на підставі заяви, яка подається з завіреними заявником копіями таких документів:
Зверніть увагу, що Законом України від 18.12. 2019 року № 391-IX були внесені зміни до Закону № 481, якими встановлено: суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії документів передбачених ст. 15 цього Закону не подають. Такі суб'єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального. Зазначені зміни набрали чинності з 29.12.2019 року.
Крім цього, повідомляємо, що річна плата за ліцензію на право зберігання пального складає 780 гривень та зараховується до місцевих бюджетів, за місцем здійснення діяльності. Реєстр рахунків для внесення плати за ліцензії на право зберігання пального можна переглянути на сайті ДПС.
Також ДПС розмістила на своєму сайті зразок заяви на отримання ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), який має виключно рекомендаційний характер.
Роз’яснення розміщено на сайті ДПС у Житомирській області.