вгору

Чергові зміни до переліку територій бойових дій та ТОТ

У грудні минулого року був затверджений новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (наказ Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309).

На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати. Про затвердження нового Переліку ми повідомляли тут.

Цей перелік періодично оновлюється відповідним наказом Мінреінтеграції. Зміни до переліку затверджуються за погодженням із Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Так, наказом Мінреінтеграції від 09.02.2023 р. № 41 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Таким чином, до оновленого  Переліку територій можливих та активних бойових дій увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій областях.

Зазначимо, що право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

1) можливих бойових дій;

2) активних бойових дій;

3) тимчасово окуповані рф, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф.

Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша територія відсутня у цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію.

Про це повідомило Мінреінтеграції.

Також нагадуємо, що цей Перелік не визнається ДПСУ для цілей оподаткування, оскільки згідно з ПКУ ключовою умовою можливості застосування платниками особливостей оподаткування є перелік територій, визначений саме Кабінетом Міністрів України.