вгору

Перелік ТОТ та територій бойових дій від Мінреінтеграції не може застосовуватися до цілей оподаткування – ДПС

Після запровадження воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 р. № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 р. № 2102-IX, п. 69 підрозд. 10 «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено п. п. 69.14, 69.16, 69.22 щодо нарахування та сплати плати за землю, екологічного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. 

https://lh4.googleusercontent.com/6fzQZM7DEDfRqXTMQVd6FM_7Q7zfbLYECQmMVS8_71wEx07aNTnzv1ObCdjs_hseiXB6-M0er9I44IQVcnUPCFZq2eGHxzRlZ0sF9LqhiBzfksxJL6vuCmNERubOeSGIwJpaJ9ZjFypjMhWG0tv2vL8 Ключовою умовою, за якою у платників податків у період дії воєнного стану в Україні виникає право їх не нараховувати та не сплачувати, є визначений Кабінетом Міністрів України перелік територій. 

6 грудня 2022 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» (далі – Постанова № 1364). Про прийняття цієї Постанови ми повідомляли тут.

У роз’ясненні, наданому Мінфіном на запит ДПС, зауважено, що Постановою № 1364 визначається механізм формування переліку територій, а не затверджується конкретний перелік таких територій.

Згідно зі ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції України та законів України, актів Президента України, постанов Верховної ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов’язкові для виконання акти – постанови і розпорядження.

Тому розроблений на виконання Постанови № 1364 та затверджений Мінреінтеграції перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (йдеться про наказ Мінреінтеграції від 22.12.2022 р. № 309, зі змінами – ред.), не може застосовуватися для цілей оподаткування, оскільки згідно з ПКУ ключовою умовою можливості застосування платниками особливостей оподаткування є перелік територій, визначений саме Кабінетом Міністрів України.

Про це повідомило ДПСУ.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.